Продовження дії у період воєнного стану посвідчення подія, виданого вперше

Впродовж останнього періоду почастішали звернення громадян з питаннями щодо продовження права керування транспортними засобами особами, яким посвідчення водія було видано вперше на два роки і строк дії якого закінчився у період воєнного стану.


В зв’язку із зазначеним інформуємо, що відповідно до підпункту 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 р. № 184 «Деякі питання допуску водіїв до керування транспортними засобами», національне посвідчення водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії, видане особі вперше, строк дії якого закінчився в період воєнного стану та протягом року з дня його скасування, продовжує діяти на території України.


Водночас виникають різні ситуації, коли громадяни все ж мають потребу здійснити обмін посвідчення водія, зокрема, у разі:


- непридатності його для подальшого користування (зіпсоване, записи не читаються тощо);
- зміни персональних даних власника (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), стать);
- за бажанням власника (з метою уточнення персональних даних латинськими літерами, зміни відцифрованого образу обличчя особи тощо).


Порядок обміну посвідчення водія встановлений Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340 (у подальшому - Положення), відповідно до якого для обміну посвідчення водія, у тому числі виданого вперше, особа може звернутися до територіального сервісного центру МВС, а також до центрів надання адміністративних послуг чи до державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС.


Відповідно до п.25.1. Положення, обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії проводиться без складення іспитів за таких умов:


- вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху
- та невчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами).


Звертаємо увагу, що відповідно до п.23 Положення, посвідчення водія отримується особою особисто після пред’явлення документа, що засвідчує особу. Водночас п. 29-1 Положення передбачено, що у разі замовлення послуги з обміну посвідчення водія через електронний кабінет водія https://hsc.gov.ua або Портал Дія, посвідчення водія, виготовлене на бланку, за бажанням особи та за додаткову плату може бути отримано через сервіс поштового зв’язку або кур’єром.


Додатково інформуємо, що у разі необхідності ви можете отримати безоплатну правову допомогу, звернувшись до Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги та партнерів у регіонах, зокрема до Центру права в Рівному за адресою:
м. Рівне, вул. Олександра Борисенка (колишня Короленка), 6, офіс 5 (приміщення Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, 1 поверх).


- Дні прийому: вівторок та четвер
- Години прийому: 10:00-17:00
- або в інший час за попереднім узгодженням.


Отримати дистанційно безоплатну правову допомогу можливо за телефоном Центру права в Рівному 098-236-06-60
- або ж звернувшись через соціальні мережі Telegram, Viber, WhatsApp;
- або контактну форму Центру права для звернень на сторінці ФБ.


Повідомляємо, що у рамках діяльності Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги працює єдина інформаційна «гаряча лінія» з питань, пов`язаних з правовими проблемами внутрішньо переміщених осіб та документуванням воєнних злочинів. Спеціалісти «гарячої лінії» доступні для консультацій кожного робочого дня з 10:00 до 17:00 за телефоном: 0 800 30 15 16*


Віримо в перемогу України!


Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.


*дзвінки в межах України безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних будь-яких операторів.

Інформаційний відділ РОГО КВУ