Смизька та Корнинська ОТГ розвиватимуть свої громади на основі прав людини

Завершився конкурс на участь у проекті «Розвиток місцевих громад, що заснований на правах людини» для ОТГ Рівненської області. За результатами оцінки конкурсної комісії його переможцями стали Смизька ОТГ Дубенського району та Корнинська ОТГ Рівненського району.


Ці дві громади, зокрема, отримають міні-гранти для впровадження ініціатив, пов’язаних з правами людини. Крім цього та низки навчальних заходів, у рамках проекту експерти допоможуть відібраним ОТГ розробити план впровадження в діяльності місцевої влади підходу, що базується на правах людини, для розвитку цих громад.

 
Цілі проекту:


1. Навчально-практична підготовка представників місцевої влади та громадянського суспільства 2 територіальних громад Рівненської області.


2. Розробка та проведення пілотних заходів моніторингу у 2 територіальних громадах, підготовки за його результатами щонайменше 2 планів імплементації прав людини в розвитку місцевої громади.


3. Підтримка місцевих ініціатив з впровадження підходу, що заснований на правах людини у 2 громадах, які беруть участь у проекті.


4. Поширення практики застосування підходу, що заснований на правах людини у розвитку місцевої громади.
5. Збільшення кількості ОТГ у Рівненській області, які забезпечують широку участь у прийнятті рішень, принципи рівності, недискримінації, демократичного врядування, а також стандарти прав людини в повсякденному формуванні місцевої політики.


Загалом цей пілотний проект реалізовуватимуть члени Мережі хабів громадянського суспільства у 4 областях України: Кіровоградській, Львівській, Рівненській та Чернігівській.


На Рівненщині ініціатива впроваджується РОГО «Комітет виборців України» за підтримки проекту Програми розвитку ООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Інформаційний відділ РОГО КВУ