В Києві говорили про тенденції виборчої кампанії в Україні

В Києві відбулася конференція з нагоди 25 річчя КВУ: «Виборча кампанія в Україні: основні тенденції і проблеми». Захід пройшов у співпраці і за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.


Участь у події взяли народні депутати України, керівники державних органів влади, представники міжнародних моніторингових місій зі спостереження за виборами, а також українські політичні експерти.

 
Учасники обговорили основні тенденції та проблем у ході виборів Президента України 31 березня 2019 року. Зокрема, вплив Російської Федерації на вибори, рекордну кількість кандидатів на пост Президента України, проблеми у веденні передвиборної агітації, питання щодо підкупу виборців та інших можливих порушень виборчого законодавства.


Голова КВУ Олексій Кошель наголосив на тому, що не всі кандидати серйозно ставляться до російського впливу на вибори:


«Низка українських політиків, у тому числі кандидатів у президенти, недооцінюють вплив Росії на українські вибори. Коли ведеться розмова про вплив Росії, вона зводиться до кількох головних тез - це кібервтручання, це можливі провокації, це фейкові новини. Однак такі механізми більше характерні для втручання РФ у вибори США і країнах ЄС. В Україні ж Росія намагається, в першу чергу, формувати актуальні теми порядку денного політичного життя й виборчої кампанії. Одним із показників намагання РФ вручатися у вибори є те, що із 90 політиків, які подали документи на реєстрацію кандидатами у президенти до ЦВК, 6 отримали відмови через наявність у їхніх передвиборчих програмах положень, які суперечать Конституції України і Кримінальному кодексу та порушують територіальну цілісність і суверенітет України. Ми не виключаємо, що окремі політики подавали ці тези, написані, очевидно за межами України, як свідому провокацію».


Габріеле Бауманн, керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, наголосила на тому, що президентська виборча кампанія зараз частково відбувається за законами шоу-бізнесу, де підтримку отримують кандидати, які мають вплив на певні телеканали. Це також підіймає питання щодо спроможності українських політичних партій дати адекватну відповідь на такі виклики і сприяти змістовності виборів. На думку пані Бауманн в Україні є справді позитивні демократичні партії, які мають потрібний досвід та партійні структури для реформування України. При цьому пані Бауманн вказала, що в Україні є значна кількість громадян, які вкрай незадоволені наявною соціально-політичною ситуацією в державі, а тому готові голосувати за тих кандидатів, яких вважають новими обличчями.

 


Під час заходу із доповідями виступили народні депутати України Руслан Сидорович, Ігор Попов, Вадим Денисенко, Олександр Черненко.

 


З боку державних органів виступили Олександр Стельмах, керівник служби Державного реєстру виборців та Станіслав Куценко, начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві. До обговорення долучився Андрій Магера, екс-заступник голови Центральної виборчої комісії України.


Зі сторони міжнародних моніторингових місій зі спостереження за виборами виступили Оля Грод, заступник голови місії спостереження CANADEM в Україні та Майа Мілікіч, експерт зі зв’язків з громадськістю та логістики.


Участь в заході взяли українські політичні експерти Ірина Бекешкіна, директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Євген Бистрицький, представник громадського об’єднання «Виборча Рада UA», Володимир Фесенко, Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», Віктор Таран, Голова Центру «Ейдос», Ігар Тишкевич, Експерт програми «Міжнародна і внутрішня політика» Українського інституту майбутнього, Володимир Цибулько, політичний експерт.


Переглянути відео з конференції та прослухати виступи експертів можна за посиланням.