В Острозі покажуть документальні фільми про права людини

28 листопада та 2 грудня в Острозі відбудуться відкриті покази фільмів «Bellingcat: Правда у світі постправди» та «Чистильники». Ці кінопокази проводить РОГО «Комітет виборців України» в рамках 16-ого Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.


Через запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

 
Тож обидві стрічки стосуватимуться саме цієї теми.


28 листопада демонструватимуть фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди». Він вивчає можливості роботи з відкритими джерелами, занурюючи глядачів у неповторний світ колективу «громадянських журналістських розслідувань», відомого під назвою Bellingcat. Команда Bellingcat розслідує резонансні справи (від катастрофи MH17 до отруєння російського шпигуна у Сполученому Королівстві), шукаючи правду та борючись за журналістську чесність у часи фейкових новин і суперечливих фактів.

 


2 грудня покажуть фільм «Чистильники». З ним глядач порине в таємничу тіньову індустрію модерації інтернет-контенту в третьому світі. Тут ми зустрінемо п’ятьох «цифрових сміттярів», яких Кремнієва долина відібрала з тисяч людей, доручивши видаляти «невідповідний» вміст із інтернет-сторінок. Паралельно ми побачимо людей з усього світу, чиї життя докорінно змінила онлайн-цензура. Зазвичай «чистильник» щодня проглядає й оцінює тисячі складних для сприйняття зображень, від світлин із місць бойових дій до порнографії. Таке не минає безслідно для психіки. Проте за їхньою роботою стоять фундаментальні запитання: що перетворює зображення на мистецтво або пропаганду і що визначає журналістику.

 


Обидва кінопокази відбудуться в Національному університеті «Острозька академія» за адресою: м. Острог, вул. Семінарська, 2, аудиторія П-5.


Початок кожного з показів – о 15:30.


Запрошуємо всіх зацікавлених на перегляд фільмів. Вхід – вільний.


Регіональним координатором 16-ого Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Рівненській області є РОГО «Комітет виборців України».


Фестиваль – неполітичний і некомерційний.


Більше інформації про подію – на сайті організації.


Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції й Королівства Нідерландів в Україні.

 

Інформаційний відділ РОГО КВУ