Вчителі Рівного дізналися про особливості цьогорічного виборчого процесу

Про юридичні особливості проведення цьогорічних чергових виборів Президента України дізналися вчителі правознавства зі шкіл Рівного. Про них їм розповів заступник директора з правових питань РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов під час заходу в ЗОШ № 18.


Серед питань, які цікавили вчителів, були про те, звідки береться список виборців на виборчій дільниці і як діяти, коли до нього потрапила людина, котра давно померла чи дитина, яка в день голосування ще не досягне повноліття.

 
Один із вчителів розповів, що кілька років тому був свідком випадку, коли в списку виборців батько, який прийшов проголосувати на виборчу дільницю, помітив свою малолітню дитину.

 


На подібні випадки Микола Глотов порадив реагувати, а не залишати їх поза увагою. Так, якщо виборець помітить помилку під час ознайомлення з попереднім списком виборців, то варто повідомити про це комісію, подавши письмову заяву. А ще краще – написати про це заяву до органу Державного реєстру виборців. Якщо ж таке трапиться в день голосування, то, крім членів комісії, яка буде організовувати голосування на дільниці, треба обов’язково повідомити про це в письмовій формі відділ ведення Державного реєстру виборців.


Нагадав Микола Глотов присутнім і про можливість виборцям до 25 березня подати заяву про тимчасову зміну місця голосування. Це на випадок, якщо людина зареєстрована за місцем проживання в одному населеному пункті, а в день голосування – буде в іншому.


Представник Рівненського КВУ звернув увагу присутніх на можливості долучення вчителів до роботи у виборчих комісіях.

 


«Впевнений, що проведення подібних заходів вкрай важливе і потрібне саме для вчителів права, – вважає Микола Глотов. – Адже вони в подальшому ретранслюють отримані знання не лише в спілкуванні зі своїми учнями, а й іншими вчителями, знайомими і членами своїх сімей. Тому це один із кроків, які можуть підвищити правову культуру громадян України».


У заході взяли участь також методист вищої категорії КУ «Рівненський міський методичний кабінет РМР» Тетяна Грещук та перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Наталія Яцюк. Зокрема, пані Наталія говорила про законодавче регулювання питань протидії булінгу в навчальних закладах.

 

Інформаційний відділ РОГО КВУ