Визначили переможців конкурсу малюнків «Права людини очима дітей»

Учасників і переможців конкурсу дитячих малюнків «Права людини очима дітей» нагородили грамотами та цінними призами нагородили в неділю, 18 грудня, в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.


Переможцем конкурсу в першій (молодшій) віковій групі стала Вікторія Миронюк, учениця 6-А класу Рівненської української гімназії. Свою роботу під назвою «Майбутнє країни у наших руках» вона пояснила так: «Цим малюнком я показую, що український народ має право визначати політичну, економічну та соціальну долю своєї країни, використовуючи для цього мирні зібрання».

 


Друге місце в цій віковій групі здобув Денис Чекота, учень 2 класу Новинодобрятинська ЗОШ I-III ст. із с. Добрятин Млинівського району. Денис вважає, що основним правом людини є право на життя. Тому він зобразив людину, щит – закон і змія – це все погане, що може забрати життя.

 


Третє місце в молодшій віковій групі посіла Вікторія Валюх, учениця 7-Р класу ЗОШ №18 м. Рівне. Її робота «Право на життя: контрастна реальність» стосується статті 3 Декларації прав людини, кожна людина має право на життя, свободу і особисту недоторканість. На думку Вікторії, часто трапляється, що люди зазнають тортур, жорстокого і принизливого поводження. Такого не повинно бути. Кожний, хто помічає подібні випадки у житті повинен відстоювати права тих, хто цього потребує і допомагати покращити ситуацію.

 


А от у другій (старшій) віковій групі перемогла Анастасія Ханас, учениця 9-А класу Квасилівського НВК «Школа-ліцей». У поясненні до своєї роботи переможниця написала: «Людина повинна відчувати себе захищеною у всіх сферах життя під крилом справедливого правосуддя та верховенства права».

 


Друге місце серед старших зайняла Лариса Лищук, учениця 11 класу Новинодобрятинська ЗОШ I-III ст. із с. Добрятин Млинівського району.

 


Третє місце в другій групі посіли Ірина Вишневська та Христина Коваль, учениці 11 класу Рівненського економіко-правового ліцею. Дівчата пояснили свою спільну роботу таким висновком: «Можемо сказати, що ми живемо у тій країні, де людей шанують і поважають, надають всі права, які необхідні для життя, в тому числі і право голосу. Ми впевнено можемо сказати, що Україна – це та країна, де наші права понад усе!»

 


Переможці конкурсу в кожній віковій групі отримали грошові премії: 500 гривень – 1 місце, 300 – 2 місце, 200 – 3 місце. Всі учасники також отримали почесні грамоти та заохочувальні призи від організатора конкурсу – РОГО «Комітет виборців України». Крім того, додаткові призи (альбоми-розмальовки) вручили переможцям від Головного територіального управління юстиції у Рівненській області.

 


Загалом на конкурс надійшло 27 робіт від учасників не лише з Рівного, а й із Здолбунівського, Костопільського, Млинівського та Рівненського районів. Всі учасники були розподілені на дві вікові групи: 7-12 та 13-17 років.


Конкурс «Права людини очима дітей» проводила Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» в рамках проведення 13-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині.


Переглянути всі роботи можна на сторінці РОГО «Комітет виборців України» у Facebook (з повним описом робіт) та на офіційному сайті організації.

 

Фотогалерея з нагородження учасників конкурсу малюнків «Права людини очима дітей»

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ