Зміни щодо надання соціальної підтримки ВПО, зокрема особам з інвалідністю

Питання соціальної підтримки громадян в умовах війни, зокрема внутрішньо переміщених осіб, було, є і, очевидно, буде досить актуальним. Враховуючи це, звертаємо увагу, що Кабінет Міністрів України 11 липня 2023 року прийняв постанову №709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», якою, крім іншого, затверджено в новій редакції Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.


Постанова загалом набула чинності з 15 липня, окрім окремих положень, які набули чинності з 01 серпня цього року.


Вказаними нормативними актами суттєво змінені умови, порядок та строки призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. В подальшому така допомога надаватиметься на один шестимісячний період, який в окремих випадках може бути продовжений на другий шестимісячний період, але загальний строк надання допомоги не може перевищувати 12 місяців з місяця призначення.


Водночас при наданні допомоги враховуватиметься майновий критерій, зокрема наявність грошових коштів на банківських рахунках, наявність іншої житлової нерухомості, придбання транспортних засобів до 5 років з дати випуску, нерухомого майна та інших цінностей, а також строки перебування за межами території України, зокрема більш як 30 календарних днів підряд або більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги тощо.


Постановою внесені зміни також і щодо отримання допомоги особами з інвалідністю. Відтепер у разі, якщо в особи з інвалідністю під час отримання допомоги настав строк повторного огляду медико-соціальною експертною комісією, така допомога у розмірі 3 тисячі гривень надаватися протягом трьох місяців з дня закінчення строку дії довідки зазначеної комісії. Однак це положення не стосуватиметься осіб з інвалідністю, які проживають на території, зазначеній у переліку територій, на яких медико-соціальні експертні комісії тимчасово не виконують свої повноваження. Такі особи продовжуватимуть отримувати допомогу в розмірі 3 тисячі гривень незалежно від строку закінчення дії довідки медико-соціальної експертної комісії.


Більш детально ознайомитися зі змінами щодо подальшого надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам можна за цим посиланням.


В разі необхідності ви можете отримати безоплатну правову допомогу, звернувшись до Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги та партнерів у регіонах, зокрема до Центру права в Рівному за адресою:
м. Рівне, вул. Олександра Борисенка (колишня Короленка), 6, офіс 5 (приміщення Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, 1 поверх).


- Дні прийому: вівторок та четвер
- Години прийому: 10:00-17:00
- або в інший час за попереднім узгодженням.


Отримати дистанційно безоплатну правову допомогу можливо за телефоном Центру права в Рівному 098-236-06-60
- або ж звернувшись через соціальні мережі Telegram, Viber, WhatsApp;
- або контактну форму Центру права для звернень на сторінці ФБ.


Повідомляємо, що у рамках діяльності Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги працює єдина інформаційна «гаряча лінія» з питань, пов`язаних з правовими проблемами внутрішньо переміщених осіб та документуванням воєнних злочинів. Спеціалісти «гарячої лінії» доступні для консультацій кожного робочого дня з 10:00 до 17:00 за телефоном: 0 800 30 15 16*


Віримо в перемогу України!


Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.


*дзвінки в межах України безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних будь-яких операторів.

Інформаційний відділ РОГО КВУ