Рівненським активістам пропонують 22 тисячі доларів США на розвиток соціальних проектів (ВІДЕО)

Люди з обмеженими можливостями, переселенці-жертви гендерної нерівності. Життя цієї вразливої категорії людей можна покращити. При тому, не витративши для цього ні копійки власних коштів.


22 тисячі доларів США. Саме такі кошти громадські активісти можуть отримати для реалізації власних проектів. Єдина вимога - проекти мають бути суто соціальними, але, водночас, не інфраструктурними.


Сергій Полянський, програмний менеджер з розвитку потенціалу:


- Це можуть бути сфери реагування на вирішення місцевих соціальних проблем. Зокрема, ми заохочуємо потенційних партнерів громадських організацій для вирішення проблем вразливих верств населення. Зокрема, йдеться про залучення внутрішньо-переміщених осіб, для вирішення питань гендерного розвитку, для допомоги людям з інвалідністю.


Проект має назву «Долучайся». Розрахований він на п’ять років. Фінансується агенцією США з питань міжнародного розвитку. Участь у проекті можуть брати як зареєстровані громадські організації, так і неформальні об’єднання. Зокрема, керівник ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство» Святослав Клічук розповідає, вони вже подали свій проект для участі у програмі. Він стосується заохочення працівників засобів масової інформації до журналістських антикорупційних розслідувань.


Святослав Клічук, керівник ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство»:


- Програма корисна. Вона дає можливість людям і громадським організаціям реалізовувати свою діяльність, впроваджувати у життя свої ідеї. Є підтримка, є навчання, є грантова підтримка. Тобто, є можливість і її треба використовувати.


Таким чином, аби за іноземні кошти в Україні реалізувалося чим побільше корисних соціальних проектів експерти із міжнародної організації «Пакт» відвідують міста нашої крани із презентацією, головна мета якої - навчити активних громадян правильно готувати свої проекти.


Святослав Дубов, керівник інформаційного відділу РОГО КВУ:


- Люди мають розуміння, що є якась проблема і мають ідею, як її реалізувати. Але вони не розуміють, як її потрібно реалізувати, що для цього потрібно, навіть на етапі планування заходів. Вони не можуть правильно реалізувати. Тому, я вважаю, дуже важливо, що ця програма буде підтримувати організаційний розвиток громадських організацій.


Сергій Полянський зазначає, програма «Долучайся» агенцією США з питань міжнародного розвитку реалізовується лише в Україні. Оскільки, вони зацікавлені у соціальному зрості нашої держави.

 

Вікторія Бондар, Роман Шикунець
Сайт телеканалу "Сфера-ТВ"