Судові рішення не виконуються, бо у боржників немає грошей (ВІДЕОКОМЕНТАРІ)

Третину виконавчих проваджень виконали на Рівненщині цього року. Основна причина невиконання судових рішень – неплатоспроможність боржників, заявили 27 квітня на прес-сніданку який влаштував Комітет виборців України на тему (не)виконання судових рішень.


Крім боргів людей, більшість невиконаних рішень стосуються зобов’язань держави щодо перерахунку та виплати заявникам, які мають право на пільги, пенсій та соціальної допомоги, розповіла заступниця начальника управління юстиції в області Наталія Яцюк. І додала, щоб вирішити цю проблему, потрібно ввести зміни в законодавство. Зробити це представники Міністерства юстиції планують вже в цьому році.


Наталія Яцюк, заступниця начальника управління юстиції в області:


"Ключові позиції проекту ЗУ "Ні - боргам держави": запроваджується зрозумілий та доступний механізм виконання для заявників, збільшується фінансування за рахунок перерозподілу коштів з бюджетної програми Мінюсту на Державну казначейську службу, що дозволить у 2018 році виконати рішення суддів на користь майже 160 тисяч осіб."


Юлія Щербяк, адвокатка:


"Робота адвоката, яка має полягати в тому, щоб оцінити перспективу виконання судового рішення. Сьогодні є відкриті реєстри, де можна перевірити наявність майна і оцінити перспективу звернення до суду."