Як у Рівному міські обранці шукатимуть спільну мову з виборцями? (ВІДЕО)

Зміцнити зв’язки депутата з виборцями. Таку місію взялися реалізовувати у Рівному. В першу чергу, вирішили обрати приміщення, де без проблем будь-який мешканець обласного центру зможе поспілкуватися про своє наболіле із своїм міським обранцем. Народний дім чи «Обнова» стане, таким собі, своєрідним депутатським ЦНАПом?


Своєрідний депутатський ЦНАП. Так, у Рівному планують зв’язки міських обранців із своїми виборцями зміцнити. Для цього в обласному центрі планують заснувати «Громадський центр Рівнеради».


Олексій Горецький, директор Рівненського КВУ:


- Навіть активні депутати, які постійно перебувають у публічному колі або відсутня інформація, або жодних контактів немає, як його знайти - невідомо, де він проводить, так само, невідомо. Я кажу зараз про активне публічне число тих самих депутатів.


А розмістити цей депутатський осередок планують у будинку по вулиці Поштова, 2. Для людей це приміщення більш відоме як «Обнова». Секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук зазначає, діяти громадський центр розпочне, щонайменше, через півроку.


Сергій Паладійчук, секретар Рівненської міської ради:


- Є суто юридичні невеликі перепони, пов’язані з тим, що там заключені угоди з комерційними структурами. І для того, щоб зробити те, що я планую, треба дочекатися, або ці угоди закінчаться, або треба на договірних умовах, щоб ці підприємці, раніше часу, ці угоди розірвали і з’їхали.


Розглядалося і інше приміщення, яке, власне, першопочатково і було засноване для діяльності подібних громадських центрів. Зокрема, мова йде про комунальний заклад «Народний дім». Втім, засилля інших орендарів унеможливлює розмістити там новостворений міський орган.


Анатолій Сидорук, голова орендарів Народного дому:


- Народний депутат Кишка, може, він ідеальний чоловік, можливо, він хороший представник в Парламенті. 60 кв. м здати в оренду в Народному домі безкоштовного приміщення рівненського комунального закладу - не може бути. Є народний депутат Осуховський - представник міста 90 кв. м. Встановіть норму для народного депутата 15 кв м для громадської приймальні. Хоче політична сила? Хай винаймає за кошти.


Та Сергій Паладійчук зазначив, юридично вони не мають повноважень звільнити приміщення Народного дому від інших орендарів. Тому, більше всього, що громадський центр Рівнеради розміститься саме на Поштовій, 2.


Ігор Ковалець, депутат Рівненської міської ради:


- Я собі це бачу так: якщо, наприклад, в одному приміщенні буде знаходитися діючий депутат і активіст, і прийде людина, у якої є якась проблема, то разом ці люди, тандемом, маючи кожен свої канали впливу на ситуацію, вони набагато швидше це вирішать.


Та чи вдасться виборцям таки поговорити зі своїми обранцями тет-а-тет - ми дізнаємося згодом, коли, власне, новостворений орган нарешті запрацює.

 

Вікторія Бондар, Павло Вибач
Сайт телеканалу "Сфера-ТВ"